KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14686242
nr 1468 6242
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, ej signerad. Olja på duk, 41x50, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:28:51
18/5 13:19:37